ד"ר יובל קאופמן - כירורגיה גניקולוגית מתקדמת - התקשרי עכשיו: 072-3728083

יעוץ וטיפול במרפאה

דc1"ר קאופמן נותן במרפאתו ייעוץ למטופלות לקראת ניתוח, למטופלות המתמודדות עם בעיות פוריות ועם מגוון בעיות גינקולוגיות וכן נותן חוות דעת שנייה. במרפאה הוא גם מבצע פעולות, כגון הכנסה או הוצאה של התקן תוך רחמי, דגימה של רירית או של צוואר הרחם והפסקות היריון תרופתיות. אפשר גם לקבל שירות מעקב היריון פרטי כולל בדיקת שקיפות עורפית וניקור מי שפיר במידת הצורך.

את הניתוחים מבצע ד"ר קאופמן בבתי החולים אסותא ואלישע בחיפה ובהרצליה מדיקל סנטר בהרצליה. הניתוחים מבוצעים דרך מושלם ופלטינום של קופ"ח כללית, לאומית זהב ומכבי מגן זהב וכן דרך הביטוחים הפרטיים של כלל, מנורה, פניקס, מגדל, הראל ועוד.

במרפאתו באסותא מתקבלות מטופלות של ביטוח מושלם ופלטינום של קופ"ח כללית, ביטוח לאומית זהב ודרך הביטוחים הפרטיים.

מעקב הריון

לפירוט על מעקב הריון פרטי לחצו כאן.

בדיקת שקיפות עורפית

c2בדיקת אולטרסאונד לשקיפות עורפית המשוקללת עם בדיקת דם היא חלק מסקר השליש הראשון של ההיריון ונועדה לנבא סיכון מוגבר לתסמונת דאון (התוצאה נותנת רמת דיוק של עד 80%).

בדיקת שקיפות עורפית מבוצעת בשבועות 13.6-11 להיריון. מודדים בה את כמות הנוזל באזור העורף של העובר משום שעיבוי עורף שכיח בקרב תינוקות בעלי תסמונת דאון וכן בקרב אלה הסובלים ממומי לב עובריים, ממומים בכלי הדם הגדולים וממומים אנטומיים אחרים. בבדיקה מאמתים גם את גיל ההיריון והיא אף מצביעה על חיוניות העובר. חשוב לציין כי הבדיקה אינה מהווה תחליף לבדיקת התבחין המשולש בשליש השני. בדיקת התבחין המשולש היא בדיקת דם המורכבת מ-3 מדדים המשוקללים יחדיו בחישוב הסיכון לתסמונת דאון. השילוב של תוצאות השקיפות והתבחין המשולש נותן יכולת ניבוי של עד 95% לתסמונת דאון.

כשהתוצאה מצביעה על סיכון מוגבר אפשר לאתר תסמונת דם ובעיות כרומוזומליות אחרות ואף לשלול אותן על-ידי ניקור מי שפיר או על-ידי בדיקת סיסי שליה.

ניקור מי שפיר

בדיקת ניקור מי שפיר נעשית כדי לאתר הפרעות כרומוזומליות, בעיות גנטיות וזיהום עוברי. נוזל מי השפיר מכיל תאים שנשרו מהעובר; במהלך הבדיקה נשאבת ממנו דגימה, ואת תאי הנוזל שנשאבו מתרבתים במעבדה ומפיקים מהם כרומוזומים או גנים ספציפיים. אפשר להשתמש בנוזל מי השפיר גם לבדיקת DNA וירלי כשיש חשד לזיהום תוך רחמי.

הבדיקה נעשית תחת אולטרסאונד. אין צורך באלחוש מקומי כי הכאב מזערי ורגעי (דומה לבדיקת דם). לאחר הבדיקה יש להמתין כ-20 דקות לפני השחרור הביתה ובבית נדרשת מנוחה למשך יממה לפחות. בדרך-כלל תתקבל תשובה בתוך כ-3 שבועות.

הסיכון בביצוע הבדיקה הוא בשכיחות של 1:200 והוא כולל דימום, ירידת מי שפיר והתכווצויות שיכולים להוביל להפלה.

מומלץ לבצע ייעוץ גנטי לפני הניקור.

הפסקת היריון תרופתית

אפשר לבצע הפסקת היריון תרופתית ב-49 הימים הראשונים להיריון, כלומר עד 3 שבועות איחור במחזור החודשי. לפעולת הפלה בכדורים שיעור הצלחה של כ-90-95%, והוא יורד ככל שגיל ההיריון גדל.

הפסקת היריון תרופתית נעשית במסגרת אשפוז יום. תחילה ניתנת לאישה התרופה מיפפריסטון (Mifepristone), המוכרת יותר בשמה המסחרי מיפג'ין. תרופה זו נוגדת את פעולת ההורמון פרוגסטרון, הדרוש לשם קליטת העובר ברירית הרחם; הירידה באספקת הדם לעובר בעקבות התרופה גורמת להיפרדותו מדופן הרחם. את התרופה תקבל האישה בבית החולים ותישאר בו להשגחה למשך כשעתיים. כעבור 48 שעות תחזור אל בית החולים ותקבל תרופה נוספת – מיזופרוסטול או ציטוטק – חומר הגורם להתכווצות הרחם ולפליטת תוכן ההיריון. אז תישאר האישה להשגחה עד כ-6 שעות בבית החולים. לאחר 4-3 שבועות תבוא לביקורת ובמהלכה תעבור בדיקת אולטרסאונד כדי לוודא שתהליך ההפלה הושלם.

תופעות הלוואי של הפסקת היריון תרופתית הן כאב בטן דמוי מחזור ודימום נרתיקי. נדירים יותר הסיכונים המשויכים לגרידת חלל הרחם, כגון זיהום או פגיעה ברחם.

הכנסה ו/או הוצאה של התקן תוך רחמי

התקן תוך רחמי הוא אמצעי מניעת היריון המוחדר לחלל הרחם ופועל ביעילות ולאורך זמן. מוכרים היום שני סוגים עיקריים:

  1. התקן נחושת – הנחושת גורמת לדלקת קלה ומקומית שמונעת השרשה של היריון ברחם. 
  2. התקן תוך רחמי הורמונלי (מירנה). התקן זה מפריש פרוגסטרון מסוג Levonogestrel בשחרור אטי למשך 5 שנים. הפרוגסטרון גורם לעיכוב תנועתיות הזרע, ליצירת ריר צווארי עוין לזרע ולהשטחה של תאי רירית הרחם ובכך מונע השרשה של עובר ברחם. למירנה השפעה בעיקר מקומית ולכן מעט מאוד תופעות לוואי. יתרון נוסף שלה הוא בהפחתת כמות הדימום בזמן הווסת.

בתום 5 שנים נדרשת החלפה של ההתקנים. הכנסה והוצאה של התקן נעשית במרפאה תחת אולטרסאונד כדי לוודא שההתקן יושב במקום הנכון.

ד"ר קאופמן מבצע ניתוחים דרך מושלם ופלטינום של קופ"ח כללית, לאומית זהב ומכבי מגן זהב וכן דרך הביטוחים הפרטיים של כלל, מנורה, פניקס, מגדל, הראל ועוד. במרפאתו באסותא ובהרצליה מדיקל מתקבלות מטופלות של ביטוח מושלם ופלטינום של קופ"ח כללית, מכבי מגן זהב, לאומית זהב ושאר הביטוחים הפרטיים.

ראיון עם ד"ר קאופמן בנושא אנדומטריוזיס בערוץ 10


 

 

 

 

 

 

 

לצפיה בסרטונים נוספים לחץ כאן >>

פרטי התקשרות


ד"ר יובל קאופמן
בית חולים 'אסותא' חיפה,
קניון לב המפרץ (קומה ג')
שד' ההסתדרות 55 , צ'ק פוסט, חיפה.
לקביעת תור יש להתקשר 072-3728083
פקס: 04-8494210 
דוא"ל: mdykaufman@gmail.com

facebooklogo 

logo tafrits