ד"ר יובל קאופמן - כירורגיה גניקולוגית מתקדמת - התקשרי עכשיו: 072-3728083

בדיקת שקיפות עורפית

בדיקת אולטרסאונד לשקיפות עורפית המשוקללת עם בדיקת דם היא חלק מסקר השליש הראשון של ההיריון ונועדה לנבא סיכון מוגבר לתסמונת דאון (התוצאה נותנת רמת דיוק של עד 80%).

בדיקת שקיפות עורפית מבוצעת בשבועות 13.6-11 להיריון. מודדים בה את כמות הנוזל באזור העורף של העובר משום שעיבוי עורף שכיח בקרב תינוקות בעלי תסמונת דאון וכן בקרב אלה הסובלים ממומי לב עובריים, ממומים בכלי הדם הגדולים וממומים אנטומיים אחרים. בבדיקה מאמתים גם את גיל ההיריון והיא אף מצביעה על חיוניות העובר. חשוב לציין כי הבדיקה אינה מהווה תחליף לבדיקת התבחין המשולש בשליש השני.

בדיקת התבחין המשולש היא בדיקת דם המורכבת מ-3 מדדים המשוקללים יחדיו בחישוב הסיכון לתסמונת דאון. השילוב של תוצאות השקיפות והתבחין המשולש נותן יכולת ניבוי של עד 95% לתסמונת דאון.

כשהתוצאה מצביעה על סיכון מוגבר אפשר לאתר תסמונת דם ובעיות כרומוזומליות אחרות ואף לשלול אותן על-ידי ניקור מי שפיר או על-ידי בדיקת סיסי שליה

ד"ר קאופמן מבצע ניתוחים דרך מושלם ופלטינום של קופ"ח כללית, לאומית זהב ומכבי מגן זהב וכן דרך הביטוחים הפרטיים של כלל, מנורה, פניקס, מגדל, הראל ועוד. במרפאתו באסותא ובהרצליה מדיקל מתקבלות מטופלות של ביטוח מושלם ופלטינום של קופ"ח כללית, מכבי מגן זהב, לאומית זהב ושאר הביטוחים הפרטיים.

ראיון עם ד"ר קאופמן בנושא אנדומטריוזיס בערוץ 10


 

 

 

 

 

 

 

לצפיה בסרטונים נוספים לחץ כאן >>

פרטי התקשרות


ד"ר יובל קאופמן
בית חולים 'אסותא' חיפה,
קניון לב המפרץ (קומה ג')
שד' ההסתדרות 55 , צ'ק פוסט, חיפה.
לקביעת תור יש להתקשר 072-3728083
פקס: 04-8494210 
דוא"ל: mdykaufman@gmail.com

facebooklogo 

logo tafrits