ד"ר יובל קאופמן - כירורגיה גניקולוגית מתקדמת - התקשרי עכשיו: 072-3728083

דימום נרתיקי חריג

1. דימום בין מחזורים
2. דימום לאחר יחסי מין
3. הפרשות חומות בין מחזורים
4. דימום מחזורי ממושך או מוגבר מהרגיל (נקרא גם מנורגיה)
5. דימום בגיל המעבר (נקרא גם דימום מנופאוזלי)

הבירור הראשוני נעשה בד"כ במרפאה והוא כולל אנמנזה מקיפה (כולל אופי המחזורים, שימוש בתרופות, אמצעי מניעה ועוד), בדיקה גופנית וגינקולוגית ומשטח מצוואר הרחם (PAP). להשלמת הבירור דרושים לפעמים בדיקות דם, אולטרסאונד גינקולוגי, ביופסיות מרירית הרחם או מצוואר הרחם.

סיבה שכיחה לדימום היא שינוי הורמונלי כלשהו. השינוי יכול לנבוע מאירועים חריגים באותו חודש, משימוש בגלולות למניעת היריון או בתרופות אחרות, מציסטה שחלתית ועוד. סיבות אחרות אפשריות הן היריון לא תקין (בתוך הרחם או מחוצה לו), שרירנים ברחם, ממצאים חריגים בחלל הרחם כמו פוליפ או שארית הריונית, סרטן ברירית הרחם, בצוואר הרחם או בנרתיק, זיהום, הפרעות קרישה ועוד.

דימום לאחר יחסי מין מעיד בדרך כלל על בעיה בצוואר הרחם. במצב זה יש צורך במשטח PAP עדכני ולעתים גם בבדיקה במרפאת צוואר הרחם.

דימום בגיל המעבר יכול להיות על רקע חוסר שגשוג (אטרופיה) של הנרתיק או של רירית הרחם בשל מחסור בהורמונים. במקרים כאלה צריך לשלול ממאירות או מצב טרום ממאיר של רירית הרחם.

הטיפול בדימום חריג מותאם לגורם המשוער. לעתים די בטיפול הורמונלי או תרופתי אחר אך לפעמים נדרשת התערבות ניתוחית. על הניתוחים לטיפול בדימומים, כולל היסטרוסקופיה, צריבה או כריתה של רירית הרחם וכריתת רחם, ראו פירוט בסוגי ניתוחים. כל מקרה של דימום חריג מצריך פניה בהקדם אל הרופא המטפל לצורך בירור.

ד"ר קאופמן מבצע ניתוחים דרך מושלם ופלטינום של קופ"ח כללית, לאומית זהב ומכבי מגן זהב וכן דרך הביטוחים הפרטיים של כלל, מנורה, פניקס, מגדל, הראל ועוד. במרפאתו באסותא ובהרצליה מדיקל מתקבלות מטופלות של ביטוח מושלם ופלטינום של קופ"ח כללית, מכבי מגן זהב, לאומית זהב ושאר הביטוחים הפרטיים.

ראיון עם ד"ר קאופמן בנושא אנדומטריוזיס בערוץ 10


 

 

 

 

 

 

 

לצפיה בסרטונים נוספים לחץ כאן >>

פרטי התקשרות


ד"ר יובל קאופמן
בית חולים 'אסותא' חיפה,
קניון לב המפרץ (קומה ג')
שד' ההסתדרות 55 , צ'ק פוסט, חיפה.
לקביעת תור יש להתקשר 072-3728083
פקס: 04-8494210 
דוא"ל: mdykaufman@gmail.com

facebooklogo 

logo tafrits