ד"ר יובל קאופמן - כירורגיה גניקולוגית מתקדמת - התקשרי עכשיו: 072-3728083

כריתת שחלות (oophorectomy)

כריתת שחלות (oophorectomy) או טפולות (Salpingo-oopherectomy) – הטפול הנשי מכיל את החצוצרה ואת השחלה מכל צד. כריתת טפולות כולל את הוצאת השחלות והחצוצרות כדי להקטין את הסיכוי לממאירות טפולתית בעתיד. ישנם מקרים בהם במקום לבצע כריתה של ציסטה שחלתית או חצוצרה בלתי תקינה עדיף לבצע כריתה של הטפול כולו ולעיתים גם של הטפול בצד הנגדי. מדובר בעיקר בנשים מנופאוזליות (לאחר גיל המעבר) אשר אצלן לשחלות אין יותר תפקוד הורמונלי אך עדיין ישנו פוטנציאל להתפתחות תהליך ממאיר בשחלה או בחצוצרה. לנשים עם סיפור משפחתי או גורם סיכון גנטי לממאירויות שחלתית מומלץ לעיתים לבצע כריתת טפולות מניעתית לאחר סיום תוכנית הילודה. ישנם גם מצבים בהם הציסטה תופסת את רוב רקמת השחלה ואז אין אפשרות לכרות אותה ללא כריתת השחלה כולה. במידה וכורתים את השחלה אין עוד טעם להשאיר את החצוצרה מכיוון שתתכן הופעת ממאירות חצוצרתית בעתיד, ולכן מבצעים כריתה של הטפול כולו.מערכת הרביה כוללת רחם, שתי שחלות ושתי חצוצרות.

ד"ר קאופמן מבצע כריתת הטפולות בלפרוסקופיה. מדובר בניתוח שאורך פחות משעה ומאפשר אשפוז של מספר שעות בלבד. הניתוח מבוצע תוך ביצוע חתכים מזעריים בדופן הבטן. ההחלמה מהניתוח מצויינת.

 

ד"ר קאופמן מבצע ניתוחים דרך מושלם ופלטינום של קופ"ח כללית, לאומית זהב ומכבי מגן זהב וכן דרך הביטוחים הפרטיים של כלל, מנורה, פניקס, מגדל, הראל ועוד. במרפאתו באסותא ובהרצליה מדיקל מתקבלות מטופלות של ביטוח מושלם ופלטינום של קופ"ח כללית, מכבי מגן זהב, לאומית זהב ושאר הביטוחים הפרטיים.

ראיון עם ד"ר קאופמן בנושא אנדומטריוזיס בערוץ 10


 

 

 

 

 

 

 

לצפיה בסרטונים נוספים לחץ כאן >>

פרטי התקשרות


ד"ר יובל קאופמן
בית חולים 'אסותא' חיפה,
קניון לב המפרץ (קומה ג')
שד' ההסתדרות 55 , צ'ק פוסט, חיפה.
לקביעת תור יש להתקשר 072-3728083
פקס: 04-8494210 
דוא"ל: mdykaufman@gmail.com

facebooklogo 

logo tafrits