ד"ר יובל קאופמן - כירורגיה גניקולוגית מתקדמת - התקשרי עכשיו: 072-3728083

ניתוחים גניקולוגיים

גישות ניתוחיות לניתוחים גניקולוגים

ישנן בעיות גניקולוגיות אשר לא ניתן לפתור על ידי טיפול שמרני. ישנם גם מצבים בהם טיפול ניתוחי יעיל יותר מטיפול שמרני. קיים מגוון רחב של ניתוחים החל מניתוחים אבחנתיים בלבד וכלה בניתוחים גדולים כגון כריתת רחם. ניתוחים גניקולוגים ניתנים לביצוע ב-3 גישות שונות:

  1. גישה בטנית – הניתוח מבוצע ע"י חתך ניתוחי בדופן הבטן. מאפשר הסתכלות ישירה על האיברים ומישושם. שיטה זו משמשת בעיקר לניתוחים הדורשים גישה ישירה לשדה הניתוחי כולל מצבים של ממאירויות גניקולוגיות מסוימות וכריתת רחם במקרים של רחמים גדולים במיוחד.

  2. גישה נרתיקית – הניתוח מבוצע דרך הנרתיק. מונע צורך בחתך בדופן הבטן. בגישה זו ניתן לבצע ניתוחים לתיקון צניחת איברי האגן לרבות כריתת רחם, תיקון דפנות הנרתיק וניתוחים למניעת דליפת שתן או צואה.

  3. גישה אנדוסקופית – נקראת גם שיטה זעיר פולשנית. מבוצעת בעזרת ציוד אופטי המאפשר הסתכלות על איזור הניתוח ועבודה עם זרועות פעולה המורכבות על הציוד האופטי עצמו או בנפרד ממנו. השיטה האנדוסקופית מאפשרת חדירה לחללים צרים כגון חלל הרחם או דרך פתחים קטנים בדופן הבטן ובכך מונעת צורך בביצוע חתך ניתוחי נרחב. לכן, ניתוחים לפרוסקופים כרוכים בפחות כאבים וסיבוכים ניתוחיים ובדרך כלל מלווים בתקופת החלמה קצרה יותר. הגישה האנדוסקופית כוללת שני סוגי ניתוחים:
  • לפרוסקופיות – ניתוחים המבוצעים דרך חתכים של 5-15 מ"מ בדופן הבטן, דרכם מוחדרים מצלמה וזרועות נוספות המשמשות לצורך ביצוע הניתוח. לצורך ביצוע הניתוח מנפחים את חלל הבטן בגז מסוג CO2
  • היסטרוסקופיות – ניתוחים המבוצעים דרך צוואר הרחם ומשמשים לפעולות תוך רחמיות בלבד. הפעולה נעשת בעזרת מצלמה ועליה זרוע פעולה המסוגלת לצרוב או לחתוך. לצורך ביצוע הניתוח מוזרם לתוך חלל הרחם באופן שוטף נוזל מסוגים שונים או גז מסוג CO2.

 

ד"ר קאופמן מבצע ניתוחים דרך מושלם ופלטינום של קופ"ח כללית, לאומית זהב ומכבי מגן זהב וכן דרך הביטוחים הפרטיים של כלל, מנורה, פניקס, מגדל, הראל ועוד. במרפאתו באסותא ובהרצליה מדיקל מתקבלות מטופלות של ביטוח מושלם ופלטינום של קופ"ח כללית, מכבי מגן זהב, לאומית זהב ושאר הביטוחים הפרטיים.

ראיון עם ד"ר קאופמן בנושא אנדומטריוזיס בערוץ 10


 

 

 

 

 

 

 

לצפיה בסרטונים נוספים לחץ כאן >>

פרטי התקשרות


ד"ר יובל קאופמן
בית חולים 'אסותא' חיפה,
קניון לב המפרץ (קומה ג')
שד' ההסתדרות 55 , צ'ק פוסט, חיפה.
לקביעת תור יש להתקשר 072-3728083
פקס: 04-8494210 
דוא"ל: mdykaufman@gmail.com

facebooklogo 

logo tafrits