כאבים ובחילות בזמן מחזור – מה לעשות?

כאבים וגם בחילות במחזור יכולים להופיע אצל נשים בכל גיל, כולל נערות צעירות וגם בקרב נשים בוגרות רגע לפני גיל המעבר. כאשר הם חמורים מאד, הדבר עשוי להשפיע באופן משמעותי על איכות חייה של האישה הסובלת מכך ולגרום לה לתחושת אי נוחות רבה מאד. לעיתים מדובר בתופעה חד פעמית החולפת מעצמה אולם בדרך כלל היא תופיע שוב ושוב מדי חודש ובדרך כלל גם בעוצמה גבוהה.

תסמינים נלווים

לכאבים ולבחילות בזמן המחזור יתלוו במצבים מסוימים תסמינים נוספים. למשל, עצירויות, שלשול, כאב במתן מתן שתן או צואה ובאופן כללי – שינויים ביציאות במהלך אותה תקופה. חלק מהנשים מתלוננות בתקופה זו על כאבי אגן, על כאבים בזמן קיום יחסי מין ואף על תסמונת המעי הרגיז. כל אלה יכולים להיות ביטוי לאנדומטריוזיס – מחלה בה תאי רירית הרחם נמצאים מחוץ לחלל הרחם וגורמים לתהליכים דלקתיים בבטן והאגן ובעקבות זאת כלל הסימפטומים המפורטים לעיל. למרות שמדובר בתהליך טבעי, מחזור עבור נשים מסוימות יכול להיות תופעה לא נעימה הדורשת פנייה לרופאים מומחים וקבלת מענה טיפולי מתאים כדי למנוע את אותם תסמינים לא רצויים, המשפיעים משמעותית על תפקודן ביום יום ועל איכות החיים.

פנייה לרופא מומחה

במקרים בהם כאבי המחזור חזקים וכך גם הבחילות ושאר התסמינים הנלווים להם, חשוב מאד לפנות לרופא מומחה על מנת לאתר את מקור הבעיה. יש לבדוק מתי החלו הכאבים ושאר התסמינים, האם מדובר בסיפור משפחתי (האם תופעות אלו מצוינות גם אצל נשים נוספות במשפחה) וכן עד כמה הן משפיעות על התפקוד היום יומי. כחלק מהאבחון תתבצע בדיקה גניקולוגית ולצורך בירור מעמיק יותר ייתכן ותתבצענה בדיקות נוספות, כמו בדיקת MRI.

סובלות מכאבים ומבחילות קשות בזמן המחזור וכן מתסמינים נוספים, הנלווים לכך? ד"ר קאופמן, המתמחה בביצוע ניתוחים גניקולוגיים מתקדמים ובמתן מענה רפואי לבעיות גניקולוגיות מסוגים שונים, הוא הכתובת הנכונה לפנות אליה. לסקירת כלל שירותיו וטיפוליו, לחצו כאן ולקבלת פרטים נוספים בטלפון, התקשרו ל – 072-3728083

ד"ר קאופמן מבצע ניתוחים דרך מושלם ופלטינום של קופ"ח כללית, לאומית זהב ומכבי מגן זהב וכן דרך הביטוחים הפרטיים של כלל, מנורה, פניקס, מגדל, הראל ועוד. במרפאתו באסותא ובהרצליה מדיקל מתקבלות מטופלות של ביטוח מושלם ופלטינום של קופ"ח כללית, מכבי מגן זהב, לאומית זהב ושאר הביטוחים הפרטיים.

צור קשר ונשוב אליך בהקדם
סגירת תפריט
דילוג לתוכן