הסיבות החשובות ביותר לאי-פוריות אצל האשה הם הפרעה מכאנית שלא מאפשרת הפריה של הביצית או השרשה של העובר, אנדומטריוזיס והפרעה בביוץ. אצל הגבר תתכן בעיה באיכות הזרע. במסגרת בירור אי פוריות, לאחר שבוצעו פרופיל הורמונלי ובדיקת זרע שנמצאו תקינים, מומלץ בד"כ לברר אפשרות של גורם מכאני או אנדומטריוזיס.

לפרוסקופיה היא כלי חשוב ביותר לבירור ולטיפול באי-פוריות. במהלך הניתוח ניתן לראות אם ישנן הדבקויות תוך בטניות על רקע זיהום, ניתוח קודם או אנדומטריוזיס. את ההדבקויות ניתן להפריד. על ידי הזרקת חומר צבע דרך צוואר הרחם ניתן לראות אם החצוצרות פתוחות ובמידה ויש חסימה לנסות לשחרר אותה. אצל נשים הסובלות מהפרעות בביוץ על רקע שחלות פוליציסטיות ניתן לעשות ניקוב של השחלות (ovarian drilling) כדי לשפר את יכולת הביוץ. ניתן גם לשלב היסטרוסקופיה במהלך בירור אי-פוריות.

כחלק מהטיפול בבעיות פוריות, מבצע ד"ר קאופמן ניתוחים משולבים של לפרוסקופיה והיסטרוסקופיה תוך שמירה מיטבית על איברי הרבייה. מדובר בניתוחים שברוב המקרים מצריכים אשפוז של מספר שעות או אשפוז לילה אחד בלבד. לאחר ביצוע הניתוח ד"ר קאופמן נותן המלצות לגבי האפשרות לנסות להרות באופן טבעי או באם יש צורך בטיפולי פוריות תרופתיים.

סגירת תפריט
דילוג לתוכן