הפרשות חומות– מדוע זה קורה ומה עושים במקרה כזה?

הפרשות נרתיקיות הן עניין נפוץ והן מופיעות אצל כל אישה ובכל גיל ובמרבית המקרים הן אינן מעידות על מחלה או על בעיה כלשהי. יחד עם זאת, כאשר אלו הפרשות חומות מרובות, תכופות וחריגות העניין מצריך בירור ופנייה לרופא נשים על מנת לבחון את הסיבה להופעתן ובהתאם – לקבל את המענה הטיפולי הנדרש.

מתי הן מופיעות

נטילת גלולות למניעת הריון, שימוש בתרופות כלשהן וגם בהתקנים רחמיים, כל אלה ועוד עשויים לגרום להפרשות נרתיקיות חומות, העשויות להופיע גם סביב המחזור החודשי, .. ישנן נשים הסובלות מהפרשות נרתיקיות מרובות, בעוד שאצל אחרות מופיעות הפרשות כאלו בתדירות ובכמות נמוכה. ישנה חשיבות רבה מאד בזיהוי הסיבה להופעתן, שכן במצבים מסוימים ייתכן וישנה בעיה גניקולוגית קלה או חמורה (אם כי הדבר נדיר).

אם אובחן כי אותן הפרשות חומות אינן דימום שנותר בנרתיק לאחר הווסת, דימום שהתחמצן, ייתכן והסיבה להן קשורה בזיהום או בבעיה גניקולוגית אחרת המצריכה בירורים נוספים. יש לקחת בחשבון תסמינים נלווים להפרשה, אם יש כאלה, כמו כאבים בבטן התחתונה, כתמי דם, ריחות חזקים, גירוד, מחזורים לא סדירים ועוד.

חשוב לדעת

הפרשה שהיא חריגה, ולא משנה מה צבעה, דורשת פנייה לרופא וקבלת ייעוץ ראשוני. אם נלווים לה, כאמור, תסמינים נוספים ותחושת אי נוחות הסיכוי כי הדבר מעיד על בעיה הדורשת טיפול הוא גבוה יותר. דימום נרתיקי יכול לנבוע מהרחם, מצוואר הרחם או מהנרתיק. זיהוי מקור הדימום הוא חשוב ביותר לצורך שלילת מצבי ממאירות ותהליכים טרום סרטניים. כך או כך, פנייה לכתובת מנוסה, מקצועית ומהימנה היא הדרך הנכונה להתמודד עם המצב ולמנוע את החמרתו ואת כל התסמינים הלא נעימים הנלווים אליו לרוב.

סובלות מהפרשות נרתיקיות חומות מוגברות וחריגות? ד"ר קאופמן, המתמחה בביצוע ניתוחים גניקולוגיים מתקדמים ובמתן מענה רפואי לבעיות גניקולוגיות מסוגים שונים, הוא הכתובת המתאימה לפנות אליה. לסקירת כלל שירותיו וטיפוליו, לחצו כאן ולקבלת פרטים נוספים בטלפון, התקשרו ל – 072-3728083

ד"ר קאופמן מבצע ניתוחים דרך מושלם ופלטינום של קופ"ח כללית, לאומית זהב ומכבי מגן זהב וכן דרך הביטוחים הפרטיים של כלל, מנורה, פניקס, מגדל, הראל ועוד. במרפאתו באסותא ובהרצליה מדיקל מתקבלות מטופלות של ביטוח מושלם ופלטינום של קופ"ח כללית, מכבי מגן זהב, לאומית זהב ושאר הביטוחים הפרטיים.

צור קשר ונשוב אליך בהקדם
סגירת תפריט
דילוג לתוכן