מהו קרום הבתולין?

קרום הבתולין הוא רקמה דקה המכסה חלקית את פתח תעלת הנרתיק. בעוד שחלקי קרום הבתולין עשויים לכסות באופן חלקי או מלא את פתח הנרתיק, יש נשים בעלות פתח גדול יותר וכן יש נשים ללא קרום בתולין כלל. בנוסף, קרום הבתולין יכול להשתנות עם הזמן עקב גורמים כמו פעילות גופנית, שינויים הורמונליים או מצבים רפואיים.

בקיעת קרום הבתולין

פתיחה כירורגית של קרום בתולין סגור, פעולה הנקראת הימנוטומיה, הוא הליך רפואי המבוצע על מנת לפתוח או להגדיל את פתח קרום הבתולין. הליך זה נחוץ לעיתים קרובות במקרים בהם קרום הבתולים עבה, נוקשה או בלתי רגיל (מכסה לחלוטין את פתח הנרתיק), וגורם לבעיות רפואיות כגון קושי בזרימת הווסת, כאב או חסימה במהלך פעילות מינית. במקרה ויש בקיעה חלקית של הקרום, מצב זה יכול למנוע לחלוטין חדירה או לגרום לכאבים ודימום בכל פעם שמקיימים יחסי מין.

לכן, מטרת ההליך היא לשפר את איכות החיים של האישה על ידי הקלה על אי נוחות גופנית ובעיות רפואיות הקשורות לקרום הבתולין. ההליך כולל בקיעה כירורגית של קרום בתולין סגור תחת הרדמה כללית, טשטוש או אלחוש מקומי. המנתח מבצע בקפידה חתך בקרום הבתולין כדי ליצור פתח גדול מספיק ולתת מענה לחששות הרפואיים תוך מזעור אי נוחות למטופלת.

שחזור קרום בתולין

איחוי קרום בתולין (הימנופלסטיה) זה הליך כירורגי אשר מטרתו לתקן או לשחזר את קרום הבתולין. לרוב נשים מעוניינות לעשות זאת מסיבות תרבותיות, חברתיות או אישיות, במיוחד בחברות או בקהילות בהן נוכחות של קרום בתולין שלם נחשבת משמעותית.

תהליך השחזור

שחזור קרום הבתולין הוא בדרך כלל הליך המבוצע על ידי מנתח בעל מומחיות בכירורגיה גינקולוגית ומשחזרת. ההליך כולל תיקון או יצירה מחדש של רקמת הבתולין כדי לתת מראה של קרום בתולין שלם. שיטת התיקון תלויה באנטומיה של האישה, מראה הקרום ומשך הזמן שעבר מאז בקיעת הקרום., ניתן להשתמש בטכניקות שונות.

כאמור, קרום הבתולין הוא חלק טבעי ומגוון באנטומיה הנשית, והמראה שלו יכול להשתנות באופן משמעותי בין נשים בשל גורמים כמו גנטיקה, פעילות גופנית, שינויים הורמונליים ואפילו שימוש בטמפונים. לכן, הניסיון לקבוע את הבתולין רק על סמך מראה הוא מופרך מדעית ואינו אמין.

ד"ר קאופמן מבצע תפירת קרום בתולין בהרדמה מקומית במרפאתו (ללא צורך בחדר ניתוח) תוך שמירה על דיסקרטיות מלאה. ד"ר קאופמן הינו מנתח בכיר בבית חולים 'אסותא' בחיפה ובמחלקת נשים ויולדות במרכז הרפואי כרמל. כמו כן, אחראי תחום כירורגיה גניקולוגית זער פולשנית ומנהל המרכז הרב תחומי לטיפול באנדומטריוזיס בכרמל.

זאת ועוד, ד"ר יובל קאופמן מתמחה בניתוחים אנדוסקופים מורכבים כולל לפרוסקופיות, היסטרוסקופיות וכן ניתוחים לפרוסקופים. יתרה מכך, הוא מייסד ומנהל את את "המרכז הרב-תחומי לטיפול באנדומטריוזיס" במרכז הרפואי כרמל, מרכז זה הינו ייחודי בכל אזור הצפון ומהבודדים בארץ לטיפול בנשים הסובלות מהמחלה.

לשאלות ובירור נוסף צרו קשר במספר 073-3869130.

סגירת תפריט
דילוג לתוכן