דלקת אגנית – חשוב וכדאי לדעת עליה

דלקת אגנית נחשבת לתופעה נפוצה יחסית ממנה סובלות לא מעט נשים. היא עלולה להשפיע על איברי האגן השונים, לרבות הרחם, החצוצרות, והשחלות ואף להתפשט לשאר חלל הבטן והאגן. דלקת שחלות, דלקת חצוצרות וכן דלקת של חלל הרחם (אנדומטריטיס) נגרמות בדרך כלל בשל חיידקים המועברים לאישה בעת מגע מיני. מערכת חיסון חלשה יכולה להעלות את הסיכוי ללקות במחלה, בדומה למחלות אחרות, ולכן מומלץ לנהוג בזהירות יתרה במקרים כאלה על מנת להימנע מהדבקה.

התסמינים

במקרים של דלקת בשחלות תסמינים כמו כאבים בבטן התחתונה, קלים עד קשים, יהיו בדרך כלל הסממן הראשוני המעיד על המחלה. כאבים אלה עשויים להופיע בזמן קיום יחסי מין ולעיתים יהיו מלווים בדימום. כאבים בזמן מתן שתן יכולים גם הם להופיע במקרים של דלקת בשחלות, וסת שנמשכת מעבר לרגיל וכן פריחה בגוונים צהבהבים המלווה בריח לא נעים הם תסמינים נוספים. חום גבוה, בחילות והקאות גם הם תסמינים נפוצים (האופייניים למקרים של דלקות) ובעת הופעתם מומלץ להקפיד על פנייה מהירה לרופא מטפל על מנת לבחון את העניין ולבדוק האם אכן מדובר בדלקת ובהתאם – לקבל את המענה הטיפולי המתאים.

אבחון

אבחון מהיר מאפשר קבלת טיפול מיידי המסייע במניעת סיבוכים אפשריים. האבחון כולל בדיקה גניקולוגית, במקרים מסוימים גם בדיקת אולטרסאונד ובדיקות מעבדה. במהלך הבדיקה הגניקולוגית בוחן הרופא את צוואר הרחם של האישה, את השחלות ואת הבטן התחתונה. לקיחת מדגם מצוואר הרחם הוא הכרחי והוא עוזר בקבלת מידע מהימן בנוגע לבעיה.

הטיפול המוצע

עם זיהוי הדלקת מוצע טיפול אנטיביוטי, העוזר בחיסול החיידקים. במקביל מומלץ לאישה, הסובלת מכך, להקפיד על מנוחה ועל שתייה מרובה של נוזלים. מעורבותו של בן הזוג גם היא נדרשת כדי למנוע את העברת הזיהום שנוצר והסתבכותו ובמצבים מסוימים של הופעת מורסות, ציסטות או זיהום דלקתי מאסיבי יידרש ניתוח.

סובלות מדלקת באגן, דלקת בשחלות או בעיה גניקולוגית מורכבת אחרת? ד"ר קאופמן, המתמחה בביצוע ניתוחים גניקולוגיים מתקדמים, הוא הכתובת הנכונה לפנות אליה. לסקירת כלל שירותיו וטיפוליו, לחצו כאן ולקבלת פרטים נוספים בטלפון, התקשרו ל – 072-3728083

ד"ר קאופמן מבצע ניתוחים דרך מושלם ופלטינום של קופ"ח כללית, לאומית זהב ומכבי מגן זהב וכן דרך הביטוחים הפרטיים של כלל, מנורה, פניקס, מגדל, הראל ועוד. במרפאתו באסותא ובהרצליה מדיקל מתקבלות מטופלות של ביטוח מושלם ופלטינום של קופ"ח כללית, מכבי מגן זהב, לאומית זהב ושאר הביטוחים הפרטיים.

צור קשר ונשוב אליך בהקדם
סגירת תפריט
דילוג לתוכן